234 099 899 (8-17 hod)     info@petgourmet.cz

FAQ - Časté dotazy


 • Produkty

  Obsahují vaše produkty lepek?
  Ne. Naše krmivo neobsahuje lepek, na který mohou být naši zvířecí kamarádi alergičtí.

  Jaký je poměr bílkovin a tuků, případně vápníku a fosforu ve vašich produktech?
  Poměr bílkovin a tuků je v ideálním poměru vhodným pro dospělé psy a kočky, stejně jako vápníku a fosforu pro optimální využití všech složek v krmivu obsažených.
  Poměry se liší dle druhu zvířete i jeho velikosti, podívejte se na jednotlivé hodnoty u produktů v katalogu.

  Můžeme na nové krmivo přejít ihned? 
  Pro bezproblémový přechod na nové krmivo doporučujeme dodržovat pravidlo pozvolného dávkování, tj. kombinování s původním krmivem v následujících dávkách: 1. – 2. den 25% nového krmiva, 3. – 4. den 50% nového krmiva, 5. – 6. den 75% nového krmiva a 7. den již 100% nového krmiva PetGourmet. Ovšem samozřejmě platí, že každý psí či kočičí mazlíček je individuální a je jen na něm, jak rychle a ochotně bude nové krmivo přijímat.
  Obzvláště, pokud je zvíře zvyklé na neprémiové krmivo s výrazně rozdílným podílem tuků a bílkovin, se doporučuje velmi pozvolný náběh na nové granule. Rychlý nárůst výživové hodnoty v prémiových granulích může být pro zvířecí metabolismus doslova šokem a zvíře by mohlo trpět nevolností. Dávkování tedy nastavte tak, aby zvíře nemělo zjevné zažívací potíže.

  Od jakého věku psa jsou tyto granule pro dospělé psy vhodné?
  Záleží na plemenu, u malých psů to bude trochu jiné než u větších. Všeobecně platí, že dospělým se zvíře stává, jakmile přestane růst. Tedy od 12 do 25 měsíců. Malí psi rok, větší až 2 roky.

  Je krmivo vhodné i pro kastrované zvíře?
  U kastrovaných mazlíčků je důležité upravit příjem tuků, kastráti mají tendenci více nabírat na hmotnosti. Pokud nepoužijete krmivo vyloženě pro kastrované jedince, např. LIGHT variantu našich krmiv, je u superprémiového krmiva vhodné ponížit krmnou dávku oproti doporučení na obalu a krmivo doplnit dalším, na proteiny bohatým doplňkem, aby se v krmné dávce zvýšil poměr proteinů vůči tukům. A určitě udržujte zvíře ve fyzické aktivitě, to mu nijak neuškodí. Ba naopak.

  Jak je to s tím obsahem masa v granulích?
  Není maso, jako maso. V granulích všeobecně může být maso udáváno ve formě čerstvého masa nebo sušeného masa. Pokud je uvedeno čerstvé maso, je třeba odečíst poměr vody, což je přibližně 70 %, tzn. že pokud výrobce uvádí procentuálně ve složení sušené nebo dehydratované maso je to již konečný obsah vysoce stravitelného masa.

  Vy do krmiva dáváte popel?
  Chovatelé se často domnívají, že popel uvedený ve složení výrobku je přísada, která se přidává do krmiva pro zvířata jako tzv. výplň. Popel však není přidanou složkou, ale ukazatelem obsahu živin a minerálů. Procento popela ve složení našich granulí vyjadřuje množství, které nám zůstane po spálení krmiva (tzn. v momentu, kdy úplně shoří veškeré uhlohydráty, proteiny a tuky). Zbydou tedy jen nehořlavé minerální látky a uvedené procento tak vyjadřuje jejich množství v krmivu. Normální objem popela v krmivu by se měl pohybovat v rozmezí 5 - 8 %. Menší množství je podezřelé a značí malou výživovou hodnotu krmiva, naopak větší množství naznačuje příměsi nestandardních látek, například z mletých kostí.

  Proč mi přišel ztvrdlý pytel? / Proč je obsah zmrzlý na hroudu?
  Nebojte se, není to závada. Čerstvé granule se plní do pytlů s mírným podtlakem, aby se pytle snadno narovnaly na paletu a daly se převézt z výroby do skladu.
  Aby krmivo mohlo "dýchat", jsou v každém pytli mikrootvory, kterými pytel pomaličku přisává vzduch, nebo z něj naopak vzduch odchází.
  Necháte-li pytel v klidu, nebo jej před použitím naříznete, vzduch vnikne mezi granule a obsah se stane sypkým.
  Rozhodně nedošlo k tomu, že by se granule nějak spekly nebo dokonce zmrzly na hroudu. Tvrdý pytel je naopak známkou toho, že Vám přišly nejčerstvější granule, které mezi výrobou a distribucí k Vám strávily minimum času.

  Jsou granule PetGourmet vyráběny tepelně či za studena?
  Granule jsou extrudované, vyráběné v tzv. extrudéru. Suroviny se navzájem mísí v souladu s receptem, nastaveným do počítačového programu, který řídí obsah každé suroviny ve směsi.
  Směs se za vysokého tlaku, přivádí do extrudéru spolu s vodní párou. Napařená směs se stlačuje a za teplot více než 120°C protlačuje lisovadly, která určují tvar psích granulí, ty se poté nařežou do konečného tvaru. Poté se suší na požadovanou vlhkost a nástřikem se nanáší tuk a chuťové přísady (vč. vit C). Vychladlé granule se nakonec balí.

  Proč nazýváte vaše krmivo superprémiové?
  Předně je třeba konstatovat, že Česká republika nemá žádné platné nařízení, které by striktně stanovovalo, jak granule pro domácí mazlíčky označovat. Naše krmivo je vyráběno s maximální pečlivostí, s důrazem na kvalitní zdroje masa a s obsahem rozmanitých výživových složek, což dle našeho přesvědčení naplňuje superprémiový statut, kterým ho označujeme.
  Jako superprémiová se označují kvalitní krmiva, jejichž složení by mělo být podrobněji popsáno. Obsahuje různé druhy mas – v našem případě hovězí, jehněčí, rybí, kuřecí (pouze v kočičím krmivu) - v sušené formě, která je dobře stravitelná a její procentuální zastoupení je konečné (uvedená hodnota v sušině). Pokud je v krmivu obsaženo čerstvé maso je potřeba ještě uvedenou procentuální hodnotu převést do sušiny, tj. přepočítat (vydělit číslem cca 3,5) kvůli obsahu vody. Dále by krmivo mělo obsahovat další suroviny, jako je např. ovoce, zelenina a nejrůznější bylinky. Maso je v podstatě vždy na prvním místě složení, obiloviny až na druhém místě a používají se nejčastěji obiloviny bezlepkové, jako je kukuřice nebo rýže.

   

 • Zásilky

  Kolik mě bude stát členství v klubu?
  Členství v klubu je ZDARMA a bude vás stát jen chvilku Vašeho času.

  Kolik zaplatím za dopravu?
  Poštovné a balné je u všech pravidelných zásilek ZDARMA!

  Jak můžu objednávku uhradit?
  Členové Klubu mazlíčků nemusí nikdy hradit nic dopředu ani při převzetí zásilky. Faktura (dodací list) s připojenou složenkou je nalepena na pytli pod označeným štítkem s Vaší adresou.
  Všechny zásilky mají splatnost 3 týdny – to Vám dává dostatek času se ujistit, že Vám zásilka plně vyhovuje ještě před tím, než ji uhradíte.
  Uhradit můžete pomocí složenky nebo bankovním převodem (zde je nutné uvést bankovní spojení a variabilní symbol ze zásilky!)

  Mohu objednávku změnit?
  Dokud není pravidelná objednávka odeslaná, můžete ji kdykoliv změnit. V případě, že chcete pravidelnou zásilku vynechat, stačí odpovědět slovem “NE” na SMS, která Vás informuje o tom, že je další zásilka připravená k odeslání.
  Samozřejmě můžete kdykoliv kontaktovat také zákaznické oddělení, které Vám ochotně pomůže.
  Určitě nám ale neposílejte vzkazy pomocí SMS na číslo, ze kterého Vám přišlo oznámení o zásilce, a už vůbec ne na číslo pevné linky zákaznického oddělení. Ani jednu z těchto zpráv takto nedokážeme zpracovat.
  Ke svému sdělení využijte prosím některý z našich komunikačních kanálů (viz kontakty), nebo využijte náš online chat na této stránce.

  Za jak dlouho zboží dorazí?
  Dodání zboží obvykle trvá týden až 10 dní od přijetí objednávky. Budete vždy dopředu informováni prostřednictvím SMS a/nebo e-mailem.

  Je možné zvolit si termín dodání?
  U pravidelných zásilek závisí termín dodání na Vámi zvolené frekvenci zasílání. Standardně nabízíme měsíční interval, ale cykly si můžete na zákaznické lince upravit dle Vašich potřeb.
  U jednorázové objednávky dodání trvá obvykle 7-10 dní. Jednorázovou zásilku si můžete případně objednat i dopředu k určitému datu odeslání.

  Zásilky neexpedujete hned v den objednání?
  Vzhledem k tomu, že z našeho centrálního skladu každý týden expedujeme desetitisíce zásilek do dalších 6 evropských trhů, musíme zásilky zpracovávat tzv. dávkově, tedy vždy větší množství zásilek najednou, aby sklad mohl zpracovávat jen zásilky pro konkrétní zemi a balíky se nepomíchaly. Expedici na český trh provádíme obvykle 1x týdně. Zásilka se k Vám dostane přibližně do týdne až 10 dní od objednání.
  Díky tomu ale také využíváme výhod hromadného podání na České poště a dokážeme tak poštovné a balné držet pod úrovní standardních doručovacích tarifů.

  Mohu zboží vrátit?
  Pokud se zásilkou nejste spokojeni nebo ji prostě nechcete, můžete ji vždy vrátit do 14 dnů od jejího doručení, aniž byste ji platili.
  Zásilku adresujte výhradně na adresu PetGourmet, P. O. BOX 50, 280 02 Kolín 2. Pro správnou identifikaci nezapomeňte k zásilce přiložit původní dodací list či napsat svou adresu, na kterou Vám zásilka přišla.
  Pozor! Zásilky nikdy nezasílejte na adresu Depa Postkomplet OL, který je uvedený na adresním štítku jako odesílatel zásilky. Tato adresa slouží výhradně České poště pro zpracování nedoručitelných zásilek. Tyto zásilky se nedostanou ke zpracování v zákaznickém oddělení.
  Nepoužívejte také službu "Balík na poštu" nebo "Balík do balíkovny". Tyto zásilky se dostanou na běžné balíkové přepážky pošty, kdežto náš P. O. Box je nasměrován rovnou do zákaznického oddělení, kam jsou zásilky dodávány hromadně. Jednotlivé zásilky na přepážkách z technických důvodů nemůžeme vyzvedávat.
  Při výběru zasílací služby pro vrácení zásilky si také nejprve ověřte, zda Vámi vybraný poštovní operátor dokáže Vaši zásilku doručit na P. O. Box. Některé kurýrní služby toto nedokáží a zásilky se pak zbytečně vrací zpět k odesílateli. My doporučujeme Českou poštu a její "Balík do ruky". 
  Jen upozorníme, že v případě zasílání "Balíkem do ruky" je od 1.11.2021 při podání na České poště povinné zadání mobilního telefonu pro avizaci zásilky. Zadejte buď číslo naší SMS brány 790 542 277, nebo uveďte svůj mobil, s nímž tak budete mít i přehled o pohybu zásilky až do našeho P.O.Boxu.
  Pozor, naše SMS brána je určena jen pro jednosměrný provoz, nelze na ní volat či odesílat klasické textové zprávy.

  Jaká je frekvence zasílání? Mohu ji změnit?

  Pravidelné zásilky jsou zasílány v měsíčném intervalu. 3 pracovní dny před plánovaným odesláním Vám pošleme SMS, v níž Vás o tom budeme informovat. Pokud krmivo potřebujete, nemusíte na SMS reagovat a automaticky Vám bude doručeno. Pokud zásilku nepotřebujete, stačí na SMS odpovědět „NE“ a zásilka nebude odeslána. Máte tedy plnou kontrolu nad tím, co a kdy Vám bude posláno.

  Pokud si přejete interval zasílání upravit, kontaktujte prosím zákaznické oddělení na telefonu 234 099 899.

  Odeslal jsem SMS a přesto mi přišla zásilka. Proč?
  Příčin může být několik a je třeba se jim vyvarovat:
  1) Vaše zpráva neobsahovala jen samotné slovo NE. Pokud do zprávy vložíte cokoliv jiného, než je požadované klíčové slovo, náš systém takovouto zprávu nedokáže zpracovat. Pokud nám chcete něco vzkázat, kontaktujte prosím zákaznické oddělení na telefonu 234 099 899.

  2) Odepsal(a) jste samotné slovo NE a nepřišla Vám potvrzující zpráva o doručení. Pak to znamená, že zpráva se k nám nedostala. V tom případě prosím kontaktujte naše zákaznické oddělení. 
  3) Vaše zpráva nebyla odeslána na číslo, ze kterého Vám naše SMS dorazila. Je pak možné, že Vaše SMS k nám vůbec nedorazila.
  Rozhodně neposílejte SMS na číslo zákaznického servisu. Jde o pevnou linku, kde sedí několik operátorů a distribuce příchozích hovorů probíhá přes automat s několika informačními hláškami. SMS došlá na pevnou linku je ale automaticky předčítána ihned po spojení, tzn. že se text SMS přes hlášky na ústředně k operátorovi ani nedostane.
  4) Vaši SMS odpověď jste poslal z jiného čísla, než které máte registrováno na své klubovém účtu. Toto se často stává u telefonů, kde jsou vloženy 2 SIM karty a pro odeslání SMS je v telefonu jako výchozí nastaveno jiné číslo, než které bylo vloženo do objednávky. Pak náš systém SMS odpověď nedokáže přiřadit ke klubovému číslu. Kontaktujte náši zákaznickou linku a nechte si u nás nastavit to mobilní číslo, přes které posíláte SMS.
  5) Vaše SMS odpověď nebyla odeslána v intervalu 3 dnů od zaslání naší výzvy.

  V případě, že SMS komunikaci nedůvěřujete, kontaktujte zákaznickou linku a nechte si intervaly zásilek nastavit tak, jak Vám bude vyhovovat.
   

  Co osobní odběr?
  Osobní odběr zboží objednaného prostřednictvím klubu na stránkách www.petgourmet.cz není možný z technických důvodů.

   

   

 • Platby 

  Jak můžu platit?

  Nejjednodušším způsobem je zaplatit složenku, která je připojena k faktuře nalepené na Vaší zásilce. Každá zásilka má unikátní variabilní symbol, proto nedoporučujeme platby sčítat a poslat více složenek jednou platbou. Pokud chcete ušetřit za poštovní poplatky, doporučujeme Vám platit prostřednictvím Vašeho účtu v bance. Bankovní spojení: 230 139 2385 / 2010 (Fio banka). V tomto případě je potřeba posílat jednotlivé platby odděleně a vždy uvádět jejich variabilní symbol (=číslo zásilky z průvodního dopisu se složenkou). Do platby převodem prosím nevkládejte žádné vzkazy, transakce zpracováváme elektronicky, načítá se jen datum platby, částka a variabilní symbol. Případný vzkaz sdělte našemu zákaznickému oddělení. Pokud od naší značky zároveň odebíráte doplňky stravy, v žádném případě nekombinujte úhradu krmiva a doplňků stravy do 1 transakce. Každý produkt má z důvodu odděleného účetnictví své číslo účtu a svou řadu variabilních symbolů!

   

  U zásilky nebyla složenka?

  Každá naše zásilka má u sebe fakturu / dodací list. Pokud zásilka není na dobírku, je nedílnou součástí dokladu i poukázka A na úhradu zásilky. Pakliže Vám pošta zásilku doručila, musel/a jste obdržet i fakturu, protože adresa pro dodání je natištěna v horní třetině dodacího listu. Kdyby u zásilky dodací list se složenkou nebyl, pošta by Vám zásilku nemohla dodat. U zásilek s krmivem je faktura nalepena na igelitovém obalu pytle POD ZELENOU FÓLIÍ. Na fólii je napsáno „Faktura/Dodací list je pod tímto štítkem“. Když tuto fólii strhnete, dostanete se k faktuře a ke složence na úhradu.

  Pokud už obal ze zásilky nemáte, uhraďte převodem na účet uvedený v bodě výše a jako variabilní symbol uveďte své klubové číslo doplněné nulami na 10 pozic.


   

  Mé záznamy nesouhlasí se zůstatkem po splatnosti.

  Může se stát, že se Vaše platba míjí s naší zásilkou, kde Vás informujeme o nedoplatku. V tom případě je vše v pořádku a není potřeba se znepokojovat. Pokud jste již však uhradili před více než týdnem (od data vytvoření upomínky), zkontrolujte si Vámi provedenou platbu, za je stržena z Vašeho účtu a zda odešla na správný účet se správným variabilním symbolem.
  Pokud je cokoliv v nepořádku, obraťte se prosím co nejdříve na zákaznické oddělení na telefonním čísle 234 099 899 (Po-Pá 8:00-17:00). Vše vyřídíme k Vaší spokojenosti.

   

  Jak se s vámi můžu spojit?

  V případě jakýchkoli dotazů nám zavolejte prosím na telefonní číslo 234 099 899 (Po-Pá 8:00-17:00). Můžete se také s námi spojit přes online chat, písemně e-mailem nebo případně poštou na adresu: PetGourmet, P.O. BOX 50, 280 02 Kolín 2.
  Můžete rovněž využít formulář na stránce s kontakty

   

  Moje zásilka je poškozena, mám ji platit?

  Velice se omlouváme, jestliže byla Vaše zásilka poškozena. Rádi Vám ji zdarma vyměníme a uhradíte až po výměně. Spojte se prosím s námi na telefonním čísle 234 099 899 (Po-Pá 8:00-17:00).

   

  Jak můžu zásilku vrátit?

  Každá zásilka je expedována s možností ji vrátit do 14 dní. Pokud vrátíte zásilku, není potřeba za ni platit (hradíte pouze náklady na odeslání zpět). Upomínaná částka se o vrácené zboží sníží. Všechny zásilky prosím vracejte řádně ofrankované na naši adresu: PetGourmet, P.O. BOX 50, 280 02 Kolín 2. Pro správnou identifikaci nezapomeňte k zásilce přiložit původní dodací list či napsat svou adresu, na kterou Vám zásilka přišla. V případě, že vracíte již zaplacenou zásilku, připište i své bankovní spojení pro vrácení přeplatku.

   

   

PetGourmet